Įvadas į Kirigami popieriaus pjovimą

- Mar 05, 2019-

Kirigami yra iš japonų kalbos žodžių "kiru" (išpjauti) ir "kami" (popierius). Jis yra panašus į origami, nes dalyvauja tam tikras lankstymas, tačiau skiriasi, nes pagrindinis dizaino kūrimo metodas yra sumanus popieriaus pjaustymas.


Jungtinėse Amerikos Valstijose Florencijos Temko 1962 m. Terminas „kirigami“ buvo pristatytas popieriaus amatininkams. Ši praktika buvo išsamiai aprašyta knygoje „Kirigami“, „Kūrybinis meno kūrinys“.

Simetrija yra labai svarbi kirigami dalis. Kai popierius sulankstomas prieš jį supjaustant, abiejų pusių dizainas yra tas pats.

Dauguma kirigami modelių turi tvirtas linijas, kuriose nurodoma, kur nukirpti ir užtamsinti sritis, kad būtų rodoma, kokia dalis popieriaus bus pašalinta, kai baigsite.

„Kirigami“ techniškai gali būti padaryta bet kokio tipo popieriaus, nors plonesnis popierius yra būtinas projektams, kuriuose yra daug lankstymo. Pop-up kortelėms, kai kurie amatininkai rekomenduoja naudoti akvarelinį popierių, nes subtilus tekstūros elementas domisi dizainu.

Vienas labai populiarus kirigami pavyzdys yra pop-up sveikinimo kortelė. Atidžiai sulankstydami ir pjaustydami popierių prieš klijuodami jį į spalvotą foną, galite padaryti tokį vaizdą kaip meškiukas arba gėlių puokštė pasirodo iš puslapio, kai atidaroma kortelė.

kirigami paper cutting