Kinų Naujųjų metų mitai

- Jan 06, 2020-

Visi esame susipažinę su mitais, legendomis ir pasakomis. Visada įdomu pamatyti, kaip jie paaiškina tradicijas, kurios vis dar egzistuoja šiuolaikinėje visuomenėje - tai, kas mums atrodo normalu, bet iš tikrųjų yra gana keista, jei apie tai pagalvojame.


Taigi kodėl kinai švenčia pavasario šventę (kinų Naujuosius metus) taip, kaip elgiasi jie? Kodėl žmonės deda raudonas dekoracijas ir lengvus fejerverkus? Kas pasirinko 12 Kinijos zodiakų? Kokia salyklo saldainių prasmė?


Senovėje buvo monstras, vardu Nián (年). Paprastai jis gyvena jūros dugne ir pasirodo kartą per metus, kad galėtų vaišintis gyvūnais ir žmonėmis. Tą dieną visi kaimiečiai pabėgo į kalnus.

Vienais metais elgeta atėjo ieškoti pastogės, bet visi skubėjo. Tik sena moteris jį priėmė ir jis pažadėjo Nianą nusekti. Jis užsiėmė puošdamas namus.


Vidurnaktį Nianas užmigo, bet trumpam sustojo, kai pamatė raudoną popierių ant durų. Pykstant pyktis, staiga nuskambėjo petardos ir ji drebėjo iš baimės. Pamatęs raudonai apsirengusį elgetą juokais, jis galėjo tik pabėgti.


Kaimo gyventojai grįžo kitą dieną ir buvo maloniai nustebinti, kad visi namai vis dar stovi. Jie suprato, kad garsus triukšmas ir raudona spalva buvo Niano kriptonitas.


Štai kodėl Naujųjų metų išvakarėse šeimos valgo vakarienę savo namuose, praturtintos raudonomis dekoracijomis. Vidurnaktį skamba fejerverkai. Be to, švęsti žmonės vilkės naujus ir šventinius raudonus drabužius.


Ar tai juokinga? Tai mūsų tradicija tęsis ......

images