Vakarų Helovino ir Kinijos mirusiųjų dienų palyginimas

- Oct 29, 2019-

Vakarų Helovino ir Kinijos mirusiųjų dienų palyginimas

Helovinas kilo iš tradicinių keltų atostogų Didžiojoje Britanijoje, kurios manė, kad paskutinė spalio diena buvo „mirusiųjų diena“ arba „vaiduoklių diena“, kai vaiduokliai peržengė ribą tarp gyvųjų ir mirusiųjų. Daugeliui žmonių tai tapo linksmybių ir vakarėlių diena. Tačiau angliškai kalbančiose šalyse, tokiose kaip Amerika ir Britanija, daugelis šią dieną vertina rimtai kaip ypatingą religinių maldų ar raganavimo dieną.


Kinijos mirusiųjų dienos yra paprastų žmonių religijos dalis. Didesnis procentas kinų nei vakariečiai iš tikrųjų mano, kad šiomis dienomis yra daugiau tiltų tarp mirusiųjų ir gyvųjų, todėl jie turi imtis atsargumo priemonių arba pagerbti mirusiuosius.


Šios vaiduoklių dienos yra kinų liaudies religijos, vadinamos daoizmu, dalis. Šioms tradicinėms šventėms yra šimtai metų. Apskritai, tai datos, skirtos žmonėms apsisaugoti nuo vaiduoklių užpuolimų ar išdaigų, taip pat datos, skirtos rimtai pagerbti ir garbinti savo protėvius ar garsius praeities žmones. Manoma, kad mirusių žmonių vaiduokliai gali jiems padėti ar apsaugoti.