Festivaliai, panašūs į Heloviną Kinijoje

- Oct 29, 2019-

Kinijoje yra kelios dienos ir visas mėnuo, panašios į Heloviną. Tai yra „Hungry Ghost“ festivalis, „Qing Ming“ festivalis, paskutinė septintojo mėnulio mėnesio diena ir pavasario šventė.


Alkanų vaiduoklių festivalis: Ši vaiduoklių diena yra 7-ojo mėnulio mėnesio 15-oji diena. Tai viena iš kelių svarbių dienų, kai reikia susidoroti su vaiduokliais ir garbinti protėvius Kinijoje. Tauraiškasis Hungry Ghost festivalio pavadinimas yra Zhongyuan festivalis (中元节), o budistai jį vadina Yulanpen festivaliu. Daugeliu atžvilgių šis festivalis primena Helovyną ar mirusiųjų naktį Vakaruose.


Septintasis Kinijos mėnulio kalendoriaus mėnuo yra pats siaubingiausias metų mėnuo, nes pirmąją septintojo mėnesio dieną egzistuoja senovės įsitikinimas, kad vaiduokliai išleidžiami iš pragaro. Septintasis mėnuo vadinamas „Vaiduoklių mėnesiu“ (鬼 月 Gui Yue), o visas mėnuo yra sakomas kaip mėnuo, kuriame vaiduokliai išlieka ir keliauja po šalį, ieškodami pramogų. Daugelis žmonių per mėnesį vengia daryti pavojingus dalykus, pavyzdžiui, maudytis ar būti vieni naktį, nes vaiduokliai yra aktyvūs. Manoma, kad vaiduokliai gali užpulti savo priešus arba būti pikti ar pikti.


Paskutinė septintojo mėnulio mėnesio diena: Tai mažiau švenčiama festivalio diena. Manoma, kad paskutinę mėnesio dieną pragaro vartai vėl uždaromi. Žmonės šią dieną švenčia ir stebi įvairiais būdais. Daugelis sudegina daugiau popierinių pinigų ir drabužių, kad vaiduokliai galėtų juos naudoti savo visuomenėje pragare. Taoistų vienuoliai, norėdami paskatinti vaiduoklius palikti, giedoja. Įprasta tradicija yra plaukiojantys upių žibintai, kurie, kaip manoma, atgabena ar nukreipia tuos vaiduoklius į savo vietą.


„Qing Ming“ festivalis: Šis festivalis vyksta pavasarį balandžio 4–5 d. Ji taip pat vadinama kapų valymo diena. Šeimos dieną išeina sutvarkyti ir suremontuoti savo protėvių kapų. Daugybė kinų šeimų prižiūri protėvių kapus. Bet jūs galite pamatyti, kaip žmonės pjauna žolę, puošia kapus ir garbina ar pristato maistą. Tai dažnai būna kaip šeimos išvykos.


Dvigubas devynių festivalis: Tai dar viena tradicinė diena, skirta garbinti mirusiuosius. Tai taip pat yra laikas, kai šeimos eina pasivaikščioti po kalnus ir kalvas bei gerti chrizantemos arbatos. Arbata yra sveika šiuo metų laiku, kai keičiasi orai.


Kinijos pavasario šventė: Kiekvienais metais kinai švenčia savo naujų metų pradžią šventėmis, susibūrimais, atostogomis ir fejerverkais. Iš pradžių buvo manoma, kad fejerverkai išstumia piktąsias dvasias, ir yra daugybė daoistų religinių tradicijų, susijusių su laiku, kuriuo tikriausiai vis dar tiki dauguma kinų.