Kas yra Shouxin kinų ir kantonų kalbose?

- Nov 19, 2019-

shouxin

Zhou dinastijoje besilankantys draugai ir valstybiniai svečiai turi atsinešti dovanų, tuo metu dar vadinamų „Zhi“. Dovanų nėra daug. Vasarą tai džiovintos mėsos krūva, žiemą - fazanas; pas gydytoją tai laukinė žąsis, o Čingyje - ėriukas. Tai priklauso nuo jūsų lygio.


Šeimininkas gauna dovaną, o kai svečiai išvyksta, jie vis tiek grąžina visas dovanas. Dovanos yra simbolinės, tačiau jas monarhui įteikia pavaldiniai, o dovanos, kurias žemieji skiria vyresniesiems, negrąžinamos. Matyti, kad senovės ir šiuolaikinės Kinijos bei užsienio šalių bendravimas neatsiejamas nuo dovanų turinio.


Dovana ir mokestis mokytojams yra vadinamas Zhijing. Žąsis, datulių krepšys, nors dovana ir lengva, tačiau norint pasiųsti jausmus.


Šiai dienai, kai ateina aplankyti pirmieji svečiai ir ilgus metus išvykę seni draugai vėl susitinka, jie visada turi atsiųsti simbolinį „suvenyrą“: keletą Jin vaisių, maišą ar du cukraus, dėžutė užkandžių ar bent krūva gėlių, plunksna.


Nuo seniausių laikų iki šių laikų madingi žmonės susibūrė iš kartos į kartą, norėdami apsilankyti naujais metais, aplankyti artimuosius, draugus ir atsisveikinimo vakarėlius pavasario šventėje. Jie dažnai su savimi atsineša dovanų, kad išreikštų savo gilius jausmus. Šios lydimos dovanos dažnai vadinamos „suvenyru“.


Kantono „suvenyras“ yra maža dovana, kurią žmonės paprastai įteikia artimiesiems ir draugams grįžę iš ilgos kelionės. Ne pagal planą pirkti dideles ar vertingas prekes, bet rankomis, vadinamą „ShouXin“. .


Pastaraisiais metais pamažu plėtėsi suvenyrų prasmė, linkę į dovanų, taip pat išvestinių elektroninės prekybos stočių, tokių kaip suvenyrų tinklas, prasmę.