10 patarimų, kaip parašyti geresnį, profesionalesnį el. Laišką

- Nov 14, 2019-

10 patarimų, kaip parašyti geresnį, profesionalesnį el. Laišką


Visada užpildykite temos eilutę tema, kuri skaitytojui ką nors reiškia. Ne „Lipdukai“ ar „Svarbu!“ bet „Naujų automobilių stovėjimo ženklų galutinis terminas“.


Įdėkite savo pagrindinį tašką į įvadinį sakinį. Daugelis skaitytojų nesilaiko netikėtumo pabaigos.


Niekada nepradėkite pranešimo su neaiškia „Tai“ - skiltyje „Tai reikia padaryti iki 5:00“. Visada nurodykite, apie ką rašote.


Nenaudokite VISŲ KAPITALŲ (nereikia šaukti!) Ar visų mažųjų raidžių (nebent esate poetas EE Cummingsas).


Paprastai PLZ vengia teksto šnekos (santrumpų ir akronimų): Jūs galite būti ROFLOL (garsiai juokdamasis ant grindų), bet jūsų skaitytojui gali tekti domėtis WUWT (kas su tuo susiję).


Būk trumpas ir mandagus. Jei jūsų pranešimas yra ilgesnis nei dvi ar trys trumpos pastraipos, pagalvokite (a) sumažinti pranešimą arba (b) pateikti priedą. Bet kokiu atveju nereikia snausti, grumtis ir žievės.


Nepamirškite pasakyti „prašau“ ir „ačiū“. Ir reiškia tai. Pvz., „Ačiū, kad supratote, kodėl pašalintos popietės pertraukėlės“ yra žvalus ir smulkmeniškas. Tai nėra mandagus.


Pridėkite parašo bloką su tinkama kontaktine informacija (daugeliu atvejų savo vardą, įmonės adresą ir telefono numerį, taip pat teisinį atsisakymą, jei to reikalauja jūsų įmonė). Ar jums reikia užklijuoti parašo bloką, pateikiant protingą citatą ir iliustraciją? Tikriausiai ne.


Redaguoti ir perskaityti koreguoti prieš spustelėdami „siųsti“. Galbūt jūs manote, kad esate per daug užsiėmęs, kad prakaituotumėte smulkius daiktus, bet, deja, jūsų skaitytojas gali pamanyti, kad esate neatsargus kvailys.

Galiausiai greitai atsakykite į rimtas žinutes. Jei informacijos rinkimui ar sprendimui priimti reikia daugiau nei 24 valandų, atsiųskite trumpą atsakymą, paaiškinantį vėlavimą.

image