Kaip išsirinkti tiekėją?

- Nov 07, 2019-

Kaip pasirinkti tiekėją?


Tokių išteklių kaip Alibaba dėka gana lengva sudaryti ilgą potencialių tiekėjų sąrašą. Ne taip lengva pasiimti šį ilgą sąrašą ir susiaurinti jį iki reikiamų tiekėjų, atsižvelgiant į jūsų konkrečius poreikius. Taigi čia yra mano strategija padėti.

Pirmiausia ant popieriaus užrašykite, kaip manote, koks galėtų būti jūsų idealus tiekėjas. Pavyzdžiui, ar jie turi prieigą prie tam tikros žaliavos, ar jie turi ISO sertifikatą, ar jie yra patikrinti tiekėjai, ar jie turi X darbuotojų skaičių, ar jie pagamina X prekių kiekį per metus ir pan. Kiekvieno pirkėjo svajonių tiekėjas bus skirtingas, todėl užsirašykite, kas jums svarbu.


Antra, palyginkite savo potencialių tiekėjų sąrašo svetainę ar brošiūras su šio „idealaus tiekėjo“ atributais ir sukurkite tris polius: „Jokiu būdu“, „Galbūt“ ir „Atrodo gerai“.


Būkite labai konservatyvūs, kai nuspręsite tiekėją sudėti į „Atrodo gerai“, palyginti su „Gal“, krūvą. Apskritai, interneto svetainėse ir brošiūrose jums pateikiamas geriausias scenarijus atsižvelgiant į gamyklos galimybes ir patirtį. Pardavimų ir rinkodaros specialistai bet kurioje pasaulio vietoje per daug rizikuoja ir per mažai.


Pavyzdžiui, svetainėje gali būti sakoma, kad tiekėjas gali pagaminti 1000 vienetų per valandą. Tai gali būti tiesa teoriškai, tačiau galbūt dėl įprastų elektros energijos tiekimo nutraukimų ar reikalaujamos įrangos priežiūros jos vidutiniškai tesudaro 700 vienetų per valandą.


Jei tiekėjas svetainėje neatrodo puikiai, tikriausiai jis neatrodys puikiai ir iš tikrųjų turėtumėte įdėti jį į „Galbūt“ arba „Jokiu būdu“ krūvą. Atminkite, kad mūsų tikslas yra susiaurinti didelį potencialių tiekėjų būrį iki saujelės kvalifikuotų, todėl būkite griežti ir nebijokite užpildyti polių „Jokiu būdu“ ir „Gal“.


Atminkite, kad mes dar nesusisiekėme su tiekėjais ir paklausėme apie kainą. Dar to nedarykite dar kartą, nes kai tik tai padarysite, pasąmoningai būsite patrauktas į tiekėją, kuris turi geriausią kainą, ir labai reta, kad žemiausios kainos tiekėjas taip pat turi kokybę ar pristatymo laiką arba kiti atributai, kuriuos turėtų jūsų „svajonių tiekėjas“. Daug veiksmingiau susiaurinti baseiną iki kelių aukštos kvalifikacijos tiekėjų, tada pradėti kalbėti apie kainą.

chinese greeting 1111